Ekrem BİROL KİMDİR..? . KURSLARIMIZ . TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ . SUALTI    DÜNYAMIZ

...YETKİ BELGELERİMİZ...

...
Londra’nın Lambeht kasabasında, 27 Şubat 1971 yılında, Erdener ve Fatma İnci Birol’un üç çocuğundan ikincisi olarak dünyaya gelmişim. Babam, Nükleer Atom Enerjisi kurumunda başkanlık dahil hem araştırma hem de idarecilik yapmıştır. Annem, Gelenekli Türk El Sanatlarında Tezhip ve Minyatür alanında kitapları, muhtelif eserler ve talebe yetiştirmiştir. Bir buçuk yaşımda babamın eğitimini tamamlaması üzerine İstanbul – Beşiktaş’a dönmüşüz. Sonrasında eğitim hayatım Ortaköy – Beşiktaş – Kabataş arası devam etti.

Maçka İlkokulu, Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Kabataş Erkek Lisesinden sonra hayatımın akışını değiştirecek olan Mimar Sinan Üniversitesinde, 1988 yılında almaya başladığım Mimarlık eğitimine hâlâ devam etmekteyim…

Severek okuduğum okulumun son yıllarına doğru kendi ilk şirketim olan Cihan Mimarlığı kurdum. Sayısız proje, iç dekorasyon ve uygulama işlerinde yer aldım. Üniversite deki şantiye stajım dâhil her zaman kendi işimde çalışmışımdır. Bu arada hobilerim olan Ney üflemek ve dalış bir tutku olarak hayatımda devam edmekteydi.

Hobi olarak yaptığım dalış; zaman içerisinde TSSF, CMAS 2 Yıldız Dalış Eğitmenliği, Rehberlik, Uzman Eğitmenliği, PADI Open Water Scuba Instructor, Vatoz Dalış Merkezi'nin kurulması ve Sanayii Dalgıcı olmama kadar gitmiştir. Tabii bu arada bu işler benim profosyonel hayatım olmaya başlayıp, yoğunluğumu iki kulvara ayırmama sebep oldu.

Halihâzırda İnşaat Yapımı ve Sanayii Dalgıçlığı işlerimiz devam etmektedir. Dalış Eğitmenliği'ni ise hobi olarak sürdürmekteyim. Hedefim; Sualtı dünyasını ve dalışı, insanlarla paylaşıp, onlara bu dünyayı tanıtmaktır....
Şirinyalı Mah.Bağdatlı Cad.No:48 41800 Körfez - KOCAELİ/TÜRKİYE Tel:0532 2615656 E-posta: ekrem.birol@hotmail.com